ہمارے Discover صفحہ پر دلکش مواد اور متنوع نقطہ نظر کو دریافت کریں۔ تازہ خیالات کو اجاگر کریں اور بامعنی گفتگو میں مشغول ہوں۔
Heroes of #ukraine: Olga is 19 years old. She was studying medicine at the university prior to the invasion. She is a combat medic in the Armed Forces
Światowa Organizacja Zdrowia bierze pod uwagę zmianę nazwy "małpiej ospy". To za sprawą apelu 30 naukowców, którzy uważają, że nawiązywanie do afrykańskich korzeni wirusa nie tylko jest niedokładne, ale też "dyskryminuje i stygmatyzuje".
Określenie "małpia ospa" dyskryminuje, ale na nietoperze można było napieprzać przez dwa lata. I co teraz taki nietoperz sobie pomyśli? Że byle szympans lepszy od niego? Jak już tak bardzo chcecie zmieniać to proponuję nazwę odnoszącą się do środowiska LGBT, bo z tego co słyszałem choróbsko tam się panoszy. "Tęczowa ospa" będzie dobrze?
https://www.rmf24.pl/nauka/new....s-okreslenie-malpia-
"John Nestor, lekarz będący członkiem FDA, w 1963 roku powiedział przed Kongresem: “wcześniejsze decyzje zatwierdzające są „nienaruszalne”. Nie wolno nam podważać decyzji podjętych w przeszłości” - Reputation and Power: Organizational Image and Pharmaceutical Regulation at the FDA (Princeton Studies in American Politics: Historical, International, and Comparative Perspectives)
„Rozmawialiśmy na ten temat wcześniej. Niektóre z wyzwań pojawiają się kiedy profesjonaliści pracujący na pierwszej linii zaczynają podważać bezpieczeństwo lub czują, że nie mają wystarczającej pewności co do bezpieczeństwa by stawić czoła temu problemowi, by stawić czoła osobie zadającej im pytania. Mam na myśli to, że większość programów nauczania w szkołach medycznych, nawet programy nauczania na pielęgniarstwie, chodzi o to, że masz szczęście jeżeli w szkole medycznej chociaż połowa dnia jest poświęcona na wykłady na temat szczepionek. A co dopiero byciem na bieżąco z tym wszystkim.” – dr Heidi J. Larson, dyrektor Projektu ds. Zaufania do Szczepionek [The Vaccine Confidence Project], Global Vaccine Safety Summit, 3 grudnia 2019